SZLACHETNA PACZKA – LIPKA LUBI LUDZI….

SZLACHETNA PACZKA W SZKOLE  PODSTAWEJ im. Jana Pawła II w LIPCE

Już po raz trzeci podjęliśmy wyzwanie, by przygotować paczkę dla potrzebującej rodziny z powiatu złotowskiego.

Nasz udział w tej ogólnopolskiej szlachetnej akcji jest potwierdzeniem, że wpisujemy się w jej charakter, bo… „lubimy ludzi”…

W tym roku Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze z bazy rodzin wybrało sześcioosobową rodzinę. Obecnie potrzebują wsparcia i pomocy innych, wierzą jednak, że uda im się stanąć wkrótce na nogi i nie będą musieli być zależni od innych. Pani Grażynka- wolontariusz opiekujący się rodziną, stwierdza, że ze wszech miar zasługują na pomoc, bo sami próbują walczyć i podejmują wysiłek, aby sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Podczas wyboru rodziny szczególnie mocno wzruszyła nas jej historia. Wzruszenie ściskało krtań, gdy czytaliśmy, że ojciec rodziny stracił kilka lat temu obie nogi w wypadku, co spowodowało że nie może pracować. Żona pana Floriana również  nie pracuje, gdyż niedawno urodziła synka. Rodzina upatruje szansy na lepsze życie po zmianie mieszkania ( obecnie mieszkają w mało sprzyjających warunkach).

Dokonanie wyboru rodziny było jednak dopiero pierwszym etapem naszych działań. Dopiero teraz zaczynała się prawdziwa praca i trochę wyścig z czasem. Paczka musiała być gotowa 9 XII. Szybko przeprowadziliśmy akcję informacyjną w szkole. Następnie zwróciliśmy się do innych osób i instytucji, firm…

W tym roku naszą akcję wsparli niezawodni już partnerzy, którzy razem z nami zbierali pieniądze:

Rada Parafialna wraz z księdzem Tadeuszem Kolonem z Wielkiego Buczka:   231 zł

Nadleśnictwo Lipka: 220 zł

Urząd Gminy w Lipce:    186,86 zł

Bank Spółdzielczy w Lipce ( pomoc rzeczowa-pościele)

Pan Kazimierz Bieluszko: 200 zł

Sołectwo Czyżkowo: 91 zł

Nauczyciele –emeryci: 120 zł

Pan Roman Kurlandt: 50 zł.

Dziękujemy także Państwu Teresie i Ryszardowi Serówka za umożliwienie zbiórki pieniędzy w sklepie Biedronka. Dziękujemy prywatnym osobom: Państwu Pyrc i Wieleba za przekazanie wielofunkcyjnego wózka oraz krzesełka dla dziecka. Pani Kasi Kruger za zabawkę interaktywną dla maluszka. Państwu Tuschik za ciastoa szefostwu Kwiaciarni w Lipce za upominki na Pchli Targ . Dziękujemy także Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipce z Prezesem druhem Jackiem Sławatyckim na czele, za przewóz prezentów do magazynu w Złotowie.

Niezawodni jak zawsze okazali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipce.

Przede wszystkim dziękujemy za wielkie zaangażowanie uczniów (wszystkie klasy naszej zbierały pieniądze do puszek). W trakcie zbiórki ujawniły się umiejętności w zakresie przedsiębiorczości uczniowskiej, a pomysłowość zaskakiwała wszystkich.

Ostatecznie w trakcie wszystkich podjętych inicjatyw łącznie zebraliśmy 4093,97 zł.

Zebrane pieniądze pozwoliły zrealizować wszystkie zgłoszone przez rodzinę potrzeby. Dzięki tak wysokiej sumie pieniędzy udało się także spełnić dodatkowe marzenia rodziny: kupiliśmy odkurzacz, frytkownicę oraz zestaw garnków.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wspólne działanie przyniosło radość i satysfakcję zarówno pomagającym jak i obdarowanym.

Dziękujemy wszystkim za to, że włączyliście się w czynienie dobra, że poświęciliście swój czas, pieniądze, siły…

Pamiętajmy DOBRO zawsze powraca.

WSZYSTKIM  ZA  OKAZANE  WSPARCIE  DZIĘKUJEMY…

Opiekun MOPR i koordynator Szlachetnej Paczki

Barbara Lupa

Grudzień 2017