Laboratoria przyszłości

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipce otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości. Kwota, jaką otrzymaliśmy to 105 300,00 zł.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt w naszej szkole, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipce w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 105 300, 00 zł które przeznaczone zostały na zakup:

 

 1. Lego Edukation SPIKE
 2. Lego Edukation BricQ
 3. Zestawów klocków konstrukcyjnych
 4. Dwóch drukarek 3D Skrinter i zapasu filamentu
 5. Wizualizerów Epson ELP – DC13
 6. Wizualizera Epson ELP – DC07
 7. BeCreo – zestawów z mikrokontrolerami
 8. Zestawów elektronicznych 500
 9. Stacji lutowniczej HOT AIR z grotem 2 w 1
 10. Pracowni robótek ręcznych DELUXE
 11. Dwóch maszyn do szycia Juno E1019
 12. Aparatu fotograficznego SONY RX100 III
 13. Statywu do aparatu i kamery
 14. Mikrofonu kierunkowego Saramonic Vmici – Mini
 15. Mikroportu Saramonic Blink 500 B1
 16. Oświetlenia do realizacji nagrań z Tłami i Blendą
 17. Gimbala do smartfona
 18. Stojaka z farbami i pojemnikami.
 19. Suszarki plastycznej
 20. Sztalug trójnożnych i temper.
 21. Mebli do pracowni LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Aktualizacja 13 marca
 
????◻️?????
#laboratoriaprzyszłości
Klasa 5b podczas zajęć rozwijających lego podsumowała omówienie lektury „Chłopcy z Placu Broni”. Uczniowie za pomocą klocków lego przedstawili kilka scen z powieści. Wykazali się dokładnością, kreatywnością i świetnie połączyli naukę j.polskiego z zabawą. ?
 
 
 
 
Aktualizacja 27 stycznia
 
#laboratoriaprzyszlosci
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – my też gramy❤️❤️❤️

Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach rozwijających kreatywność postanowili dołączyć do drużyny Jurka Owsiaka i wesprzeć szczytny cel 31. Finał WOŚP pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Korzystając z drukarek 3D otrzymanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości wydrukowali gadżet na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym lipkowskim sztabie. Zachęcamy do licytowania… ?Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipce? z Opiekunem Izabelą Piwowarską

Aktualizacja 25 stycznia
 
#laboratoriaprzyszlosci
W Laboratoriach Przyszłości praca wre???️?
Uczniowie z 5 klasy znowu w akcji, tym razem prace z drewna. Szkatułka ze szpatułek prezentem dla koleżanki, kolegi? ?? Już za chwilę walentynki, ❤️ Dzień Kobiet ???To dobre okazje, aby obdarować własnoręcznie wykonanym upominkiem???
 
 
Aktualizacja 20 stycznia
 
#laboratoriaprzyszlosci
Budujemy dalej ????? Zajęcia uczniów klas 3a i 3b
Jest ciekawie, zabawnie i kreatywnie. ???
« z 2 »
 
 
Aktualizacja 8 stycznia
 
 
#laboratoriaprzyszlosci 
Grudniowe budowanie Lego – uczniowie klasy 5 wykorzystywali aplikację Lego Spike Essential i Prime
 
#laboratoriaprzyszlosci 
Legowy krok w Nowy Rok – zajęcia uczniów klas 3a i 4ab. Wykorzystujemy aplikację Lego Spike Essential i Prime. Powstają kreatywne projekty i budowle, które służą do wspólnej zabawy, grywalizacji i integracji.
#laboratoriaprzyszlosci 
Grudniowe budowanie Lego- klasy 2-3
« z 2 »
 
 
 
Aktualizacja 17 grudnia 
 
#laboratoriaprzyszlosci
Co raz bliżej święta, co widać, słychać i czuć.?? W naszej szkole wyraźnie czuć atmosferę świąt. Pojawiają się dekoracje świąteczne, w klasie po sąsiedzku słychać kolędy (przygotowania do jasełek), czuć zapach pieczonych ciasteczek.  Nam też udzieliła się ta atmosfera na zajęciach rozwijających kreatywność – Druk 3D – drukarki poszły w ruch. Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy ozdoby świąteczne do dekoracji szkoły. Pierwszaczki wydrukowały foremki do ciasteczek dla starszych koleżanek i kolegów, którzy przygotowali smaczne wypieki. Próbowaliśmy mniam, mniam?Wesołych świąt Bożego Narodzenia.???
 
Aktualizacja 15 grudnia – dekoracje
#laboratoriaprzyszlosci
Uczniowie klas 2 i 3 postanowili świątecznie i zimowo udekorować swoje sale lekcyjne oraz korytarze. Dzięki wykorzystaniu farb – tempery z laboratorium przyszłości, mogli przy pomocy pędzli i gąbek wykonać nietuzinkowe prace ❄️?
Zobaczcie sami ???
 
Aktualizacja 15 grudnia – pierniczki
 
#laboratoriaprzyszlosci
Uczniowie klasy 8c rozpoczęli już świąteczne przygotowania. Dzisiaj samodzielnie przygotowali, upiekli i ozdobili pierniki. Do ich przygotowania wykorzystali foremki wydrukowane na drukarce 3D w szkolnym laboratorium przyszłości. Pierniczki były przepyszne, co potwierdzili poczęstowani uczniowie i nauczyciele.
 
Aktualizacja 12 grudnia – klasy szóste na lekcjach techniki
#laboratoriaprzyszlosci
????️⛲
Tym razem Uczniowie klas szóstych  pracują w Laboratoriach Przyszłości. Na zajęciach z techniki projektowali funkcjonalne osiedla. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Makiety wyszły rewelacyjnie. BRAWO! Zobaczcie sami????
 
 
Aktualizacja 10 grudnia – Lekcje techniki
 
 
#laboratoriaprzyszlosci
Uczniowie klas piątych podczas zajęć z techniki w Laboratoriach Przyszłości uczą się szyć. W minionym tygodniu korzystając z materiałów krawieckich uszyli etui do swoich telefonów komórkowych. Z ogromnym zaangażowaniem otulali swoje komórki różnymi materiałami. Dużo trudu i śmiechu sprawiło im nawlekanie nici do igieł. ???
Na sygnał zakończenia zajęć i porządkowania pracowni padło: „już koniec…, chcemy więcej takich lekcji…” ? Wszyscy byli zadowoleni. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia. ????
 
 
 
 
Aktualizacja 2 grudnia – Szydełkowanie
 
Uczniowie klasy VIII C podczas lekcji wychowawczej uczyli się szydełkować. W planach mamy wykonanie ozdób choinkowych na szydełku. Łatwo nie było, ale dzielnie uczyliśmy się podstaw szydełkowania. Na zajęciach wykorzystano materiały Laboratoriów Przyszłości.
#laboratoriaprzyszłości
Iwona Kisełyczka 
 
 
 
Aktualizacja 1 grudnia  – Zajęcia wolontariatu „Nadzieja”
 
Członkowie Szkolnego Wolontariatu „Nadzieja” w listopadzie nie zapomnieli o Seniorach. Z okazji ich święta w ramach zajęć rozwijających Druk 3D – Laboratoria Przyszłości Uczniowie naszej szkoły wydrukowali upominki niespodzianki (breloki), które nasi kochani Seniorzy otrzymali 19 listopada 2022 r. podczas gminnej uroczystości z okazji Dnia Seniora.
 
 
Aktualizacja 1 grudnia – Podarunki dla gości z Zakrzewa
 
Drukarki 3D w naszej szkole nie stygną. ??Na zajęciach rozwijających kreatywność Druk 3D – Laboratoria Przyszłości chętni uczniowie klas I-VI próbują, testują, drukują… Na ostatnich zajęciach po raz pierwszy powstał dwukolorowy wydruk (nasz mały sukces). ? Upominki niespodzianki – breloki w kształcie piłki nożnej nasi piłkarze podarowali swoim kolegom ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, którzy przyjechali rozegrać towarzyski mecz piłki nożnej.⚽
 
 
 
Aktualizacja 20 listopada – Green screen
 
W minionym tygodniu na zajęciach lego wśród uczniów klas 4 i 3 dominowały budowle pojazdów oraz projekty związane z uczniowskimi zainteresowaniami. Powstały m.in. wędki oraz zestawy pokemonów ?
Podczas zajęć „Laboratoria Przyszłości” czwartoklasiści próbowali również swoich sił w wykorzystaniu green screen ?
 
 
« z 2 »
 
Aktualizacja 13 listopada – Lego z Niepodległą
W tym tygodniu na zajęciach LEGO uczniowie klas 4 i 3 w swoich projektach nie zapomnieli o akcentach związanych ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Można było zauważyć m.in. znanych polskich sportowców ?
 
« z 2 »
 
 
 
 
 
Aktualizacja 27 października 2022 r.  – zajęcia w dniach 19-26 października 2022r.
 
« z 3 »
 
Aktualizacja 19 października 2022 r. – zajęcia  Lego w dniach 5-18 października 2022r.
 
 
Aktualizacja 21 września 2022 r.
 
Zajęcia lego w ramach Laboratoriów przyszłości. Grupy uczniów z klas 3a, 3b, 4a, 4b.
 
« z 2 »
 

Aktualizacja 20 sierpień 2022 r.