Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej splipka.pl
Data publikacji strony internetowej : 01.09.2017r.
Status pod względem zgodności z ustawą.
Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II częściowo zgodna z ustawą
z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wytłoczeń wymienionych poniżej.
1.Zamieszczone na stronie informacje w postaci artykułów lub załączników nie są dostępne cyfrowo w całości, zostały opublikowane przed obowiązywaniem stosownych przepisów.
- Strona internetowa Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Lipce posiada ułatwienia:
- możliwość powiększania wielkości liter,
- możliwość zintensyfikowania kontrastu,
- możliwość zmiany koloru strony,
- możliwość podkreślania linków,
- możliwość uzyskania koloru szarości,
- możliwość wyłączenia animacji,
- możliwość wyczyszczenia „ciasteczek”.
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 15.03.2021 roku.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Lipce.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Koordynatorem wyznaczonym ds. dostępności cyfrowej jest Maria Duda adres poczty elektronicznej zslipka@wp.pl .Kontaktować się można także dzwoniąc na numery telefonów 67/2665022 , 693320214. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności cyfrowej. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu informacji.
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych , każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej , aplikacji mobilnej lub ich elementu, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie ma prawo złożyć skargę z zastosowaniem przepisu ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich : www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II funkcjonuje w dwóch odrębnych budynkach przy ul. Szklonej 6 oraz przy ul. Gajowej 4.
1.Budynek przy ul. Szkolnej 6 w części przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
- Dwa wejścia do budynku szkoły znajdują się nad poziomem gruntu .
- Jedno wejście znajduje się na poziomie gruntu i do tego wejścia kierowane są osoby z niepełnosprawnością ruchową osobami oddelegowanymi do udzielania informacji są pracownicy obsługi szkoły.
- Budynek posiada dwie platformy dźwigowe typu Wector i Cibes A 5000,osoby z niepełnosprawnością ruchową mają dostęp do wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem pomieszczeń technicznych i sali gimnastycznej.
- Przy budynku szkoły nie ma miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.
- Wydzielone są 2 toalety dla osób niepełnosprawnych –jedna na parterze, a druga na pierwszym piętrze.
- Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- W budynku w chwili obecnej nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
2.Budynek Szkoły Podstawowej przy ul. Gajowej 4 tylko w części przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową:
- Do budynku prowadzą trzy wejścia , dwa od strony Gajowej znajdują się jedno poniżej poziomu gruntu, drugie powyżej poziomu, przy wejściu trzecim od strony boiska wykonany jest podjazd dla osób na wózkach .
- Osoby te mogą poruszać się tylko na jednym poziomie.
- W budynku nie ma toalet wydzielonych dla osób niepełnosprawnych
- Przy budynku nie ma miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych
- Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku nie ma pętli
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonego dla osób niewidomych lub słabowidzących.
- W budynku nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W przypadku problemów z dostępnością architektoniczną prosimy o kontakt.
Koordynatorem wyznaczonym ds. dostępności architektonicznej jest Maria Duda, adres poczty elektronicznej zslipka@wp.pl.
Kontaktować się także można dzwoniąc na numery telefonów 67/2665022, 693320214.
Tą samą drogą można składać wnioski oraz skargi na brak zapewnienia dostępności architektonicznej.
Aplikacje mobilne
Szkoła nie posiada aplikacji mobilnych.