Październik miesiącem mediacji, czyli MEDIATORZY  w  AKCJI

W październiku aktywne działania w zakresie promocji podjęła działająca na terenie naszej szkoły grupa mediatorów rówieśniczych.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej zorganizowali obchody Dnia Mediacji- wywieszając w szkole hasła promujące mediację, jako sposób na rozwiązywanie konfliktów.

Odbyły się także spotkania mediatorów z młodszymi uczniami naszej szkoły. M.in. mediatorzy rówieśniczy gościli w klasie IVa i IVc oraz w klasie III. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest mediacja, jakie są jej etapy, zasady. A przede wszystkim poznali osobiście z mediatorów. W trakcie spotkań padało wiele pytań. Klasa III natomiast wraz z wychowawcą p. Lonią Gierszewską zaprosiła nas na kolejne spotkanie po feriach.

Października dla mediatorów to był także czas ciekawych spotkań.  8 października br., dzięki uprzejmości Pani Aliny Groszczyk i Pana Piotra Buława-pedagogów ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie- 20 osobowa grupa mediatorów uczestniczyła w spotkaniu z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie odświeżyło wiedzę na temat demoralizacji oraz uporządkowało wiedzę na temat kącików prawnych, które również będziemy w naszej szkole promować.

18 października – w Dzień Mediacji- zaprosiliśmy do nas Panią Karolinę Jankowską kuratora Służby Kuratorskiej w Sadzie Rodzinnym i Nieletnich w Złotowie. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca kuratora sądowego, poznali zakres spraw jakimi zajmują się kuratorzy oraz środki prawne, które mogą stosować sędziowie rodzinni. Największe jednak zainteresowanie wśród mediatorów zyskało zaproszenie nas na prawdziwą rozprawę sądową.

Pamiętaj- warto rozmawiać…

Jeśli jesteś z kimś w konflikcie zgłoś się do mediatora lub nauczyciela, który skieruje Cię do odpowiedniej osoby.

Mediacja to same korzyści.

Szukaj nas na korytarzach, na boisku- pomożemy.