Dzień Patrona- Święto Szkolnej Rodzinki

             Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipce rozpoczęło się uroczystą mszą za zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Mszę uświetniły pieśni o patronie wykonane przez chór szkolny „Gama” p. Anety Gortat- Kruk oraz „Gordonki” p. Sylwii  Pyrc.

          Następnie społeczność uczniowska w orszaku czterokolorowym przeszła na plac przed szkołą, gdzie odbyły się dalsze uroczystości naszego święta. Część oficjalną poprowadziła Pani Dyrektor Ewa Polańska- Ciechanowska, która powitała przybyłych gości z gminy i powiatu. Następnie uhonorowała uczniów naszej szkoły, którzy odnieśli  sukcesy w konkursach dotyczących naszego patrona Jana Pawła II. Pogratulowała uczniom, którzy rozsławili imię naszej szkoły poza granicami gminy. W obecności Pana Wójta Przemysława Kurdzieko podziękowała nauczycielom i opiekunom odkrytych talentów. Nie zabrakło również podziękowań dla Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Iwoną Gabarkiewicz.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy Rodzinny Festiwal  Talentów, gdzie uczniowie prezentowali swoje zdolności muzyczne z rodzicami i rodzeństwem.

Na zakończenie Pani Dyrektor zacnych gości zaprosiła na symboliczną kremówkę a rodziców i uczniów do wspólnych zabaw- konkurencji.

W czasie sportowych rozgrywek można było kupić słodkości oraz zjeść kiełbaskę. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu oraz MOPR-u przygotowały stragany, na których każdy mógł wybrać „coś” dla siebie.

Impreza przebiegła w słonecznej, miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Artykuł: Aneta Gortat- Kruk

Fot.: Łukasz Gabarkiewicz

« z 10 »