„ŚNIADANIE DAJE MOC” –  DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

       Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
8 listopada 2018 r. uczniowie z klas I -III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Lipce wraz z wychowawczyniami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
– zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
– przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w klasie i w szkole. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się kolorowe kanapki, warzywne tortille, szaszłyki, świeżo wyciskane soki i koktajle owocowe oraz wiele innych przysmaków. Takie śniadanie było dla wszystkich  prawdziwą frajdą. Na twarzach uczniów promieniał uśmiech i  zachwyt.

M. Heyser – Słonina

« z 2 »