Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dnia 21 listopada już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego dnia do dziś jest taka sama, czyli bądźmy dla siebie serdeczni i życzliwi, wspólne problemy rozwiązujmy w sposób bezkonfliktowy.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę. Szkoła została udekorowana wesołymi minkami, informacjami na temat życzliwości, jak ją okazywać w różnych sytuacjach i miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie.
Został także opracowany i umieszczony na korytarzu Kodeks Ucznia Życzliwego. Na korytarzu na piętrze stanęły dwa Drzewka Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy mógł napisać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób, a potem zawiesić je na drzewku. Jeśli komuś brakowało słów, mógł poszukać podpowiedzi na tablicy pt.” Weź ze sobą miłe słowo”.

Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia prawie wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru, bo jest to kolor optymizmu i radości.
W związku z tym odbył się
międzyklasowy konkurs na najliczniej ubraną na żółto klasę w szkole. Aż trzy klasy były przebrane w 100% i otrzymały na pamiątkę piłki minki.
Dużym zainteresowaniem cieszył się
Stragan Życzliwości, na którym uczniowie wymieniali swoje dobre uczynki bądź kolegów i za dołączony do tego uśmiech otrzymywali cukierka. Chętnych nie brakowało, bo kolejka nie malała.
Atrakcji dopełniła możliwość zrobienia sobie
wesołego zdjęcia na stanowisku, gdzie trzeba było włożyć głowę w wycięty otwór z osobami, które nam kiedyś pomogły.
Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Organizator imprezy i tekst: Jadwiga Bujacz
Zdjęcia: Sylwia Pyrc, Jadwiga Bujacz

« z 3 »