CZYSTA, SMACZNA i AKTYWNA WYCIECZKA :o)

17 września wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Udział w niej wzięli uczniowie klasy 3 a i b oraz zaprzyjaźniona klasa 4. Tym razem naszym celem było zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, gdzie wspólnie z przewodnikiem odkrywaliśmy 5000 lat historii higieny człowieka przez zabawne anegdoty i ciekawostki. Uczestniczyliśmy również w warsztatach mydlanych – tworząc własne mydełka. Nieopodal czekało na nas słodkie miejsce – Karmelowa Kraina, gdzie bliżej poznaliśmy zawód karmelarza i zobaczyliśmy na własne oczy, jak wykonuje się słodycze. Każdy uczestnik własnoręcznie formował kształt swojego lizaka.

W tym dniu bardzo przydatny okazał się zmysł węchu, gdyż po warsztatach mydlanych i cukierniczych doprowadził nas do Pierogarni – Stary Młyn, gdzie czekały na nas pyszne pierogi.

Po sytym obiedzie zwiedzaliśmy Stary Rynek oraz Wyspę Młyńską w Bydgoszczy. Następnie dotarliśmy do parku trampolin – Jumpin Place, gdzie pod okiem trenera uczyliśmy się jak bezpiecznie korzystać z trampolin i poznaliśmy podstawy akrobatyki.

Dzień ten był bardzo ciekawy, aktywny i smaczny.

Pozdrawiamy

TROPICIELE z klas 3

Art. i fot.

S. Pyrc

E. Paczkowska

« z 2 »