Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W piątek 10 listopada w budynku szkoły przy ul. Gajowej odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy III c, który uświetniła obecność zaproszonej pani dyrektor Ewy Polańskiej-Ciechanowskiej. Apel poprzedziło złożenie raportu pani dyrektor przez przewodniczącą SU dotyczącego liczebności uczniów w szkole w tym dniu.

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania pieśni patriotycznej „Rota”. Uczniowie w przystępny sposób opowiedzieli swoim rówieśnikom oraz młodszym kolegom i koleżankom historię Polski. Wyrecytowali wiersze, przedstawili sylwetki wielkich, ówczesnych Polaków, wśród których byli: Tadeusz Kościuszko, Jan Matejko, Józef Wybicki, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, generał Jan Henryk Dąbrowski i marszałek Józef Piłsudski. Zaśpiewali radosnego „Krakowiaka Kościuszki” oraz chwytającą za serce, wzruszającą „Niepodległość”. Na koniec cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, którym jest „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zwieńczeniem uroczystości było uhonorowanie przez panią dyrektor dyplomami i upominkami uczestników konkursu „Mój przyjaciel zwierzak” zorganizowanego w świetlicy szkolnej przez panią Małgorzatę Schauer.

Art. Ewa Paczkowska

Fot. Katarzyna Kruger

Sylwia Pyrc