Wycieczka szkolna Kraków 2024

Ogrodzieniec, Kraków,  Ojcowski Park Narodowy i zamek w Olsztynie to miejsca, które zwiedzili nasi uczniowie od 3 do 7 czerwca bieżącego roku.
Zwiedziliśmy i podziwialiśmy Zamek w Ogrodzieńcu, który jest najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Następnie udaliśmy się do Krakowa,  gdzie spacerowaliśmy ulicą Kanoniczą, Grodzką  przechodząc pod Pałac Biskupi ze słynnym „Oknem Papieskim” przy ul. Franciszkańskiej 3. Podziwialiśmy Rynek Główny, Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Bramę Floriańską, Barbakan, dom Jana Matejki, Kościół Franciszkanów i tablicę pamiątkową, w miejscu której Tadeusz Kościuszko składał przysięgę przed bitwą pod Racławicami.
Następnie udaliśmy się pod rzeźbę smoka wawelskiego, który  jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Kryjówką tej mitycznej postaci była jaskinia zwana Smoczą Jamą znajdująca się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali legendy związanej ze smokiem. Zwieńczeniem zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu było podziwianie jego przepięknego dziedzińca. Odwiedziliśmy również dzielnicę żydowską Krakowa – Kazimierz. Kolejnym punktem wycieczki była Kopalnia Soli w Wieliczce.
W Ojcowskim Parku Narodowym spoglądaliśmy na Zamek na Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa oraz zobaczyliśmy Ciemną Jaskinię z dużą ilością nietoperzy.
Zamek w Olsztynie był ostatnią atrakcją naszej wycieczki. Zamek posiada ponoć podziemne połączenie z klasztorem jasnogórskim, a w podziemnych rzekach można zobaczyć pływające złote kaczki.
Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy miejsca, które odcisnęły w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą je ponownie. Zakupione pamiątki i zdjęcia będą nam przypominać Gród Kraka.
Dziękujemy naszemu kierownikowi Panu Krzysztofowi Redzimskiemu za dostarczenie nam wielu wrażeń, emocji i żywej lekcji geografii, sztuki i historii.
 
Gabriela Mędrek-Maza

Dzień dziecka

Fotoreportaż.

Zdjęcia: Basia Kozłowska, Nikola Radlińska

« z 6 »

VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI – LIPKA 2024

„Cechą talentu jest niemożność tworzenia na zamówienie”.
Małe, średnie i trochę większe Talenty zagościły dzisiaj do Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce, żeby zaprezentować swoje zdolności wokalne na deskach pięknej, wyremontowanej sali podczas VI Powiatowego Konkursu Piosenki Lipka 2024 r. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 49 SOLISTÓW. Walczyli w trzech kategoriach:klasy I-III, IV – VI, VII – VII. Jury w składzie: Aldona Chamarczuk Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Klaudia Skotarczak oraz Magdalena Kucharska postanowiło przyznać następujące miejsca oraz nagrody.
Kategoria klasy I-III
I miejsce Lena Szefler- SP w Lipce
II miejsce Jan Słubik- SP w Radawnicy
III miejsce Wiktoria Tessmer-SP w Lipce
Jury postanowiło przyznać w tej kategorii 4 wyróżnienia, które wywalczyli:
Stanisław Kurant-SP SP w Kleszczynie
Hanna WALDOWSKA-SP  nr 3 w Złotowie
Zofia Nowakowska SP nr 2 w Złotowie
Kinga Brzezińska Zespołu Szkół Katolickich w Złotowie
Kategoria klasy IV-VI
I miejsce Milena Kelich-SP Stara Wiśniewka
II miejsce Zuzanna KARPIŃSKA-SP w Krajence
III miejsce Ignacy Kowalski-Zespół Szkół Katolickich w Złotowie
wyróżnienia
Martyna TESSMER-SP w Lipce
Antonina Igman-Zespol Szkół Katolickich w Złotowie
Jagoda DĄBROWSKA- SP nr 2 w Złotowie
Kategoria klasy VII – VIII
I miejsce plus Nagroda Specjalna Antoni PACZYŃSKI- SP w Jastrowiu
II miejsce plus Nagroda Specjalna Paulina Scecewicz-SPw Jastrowiu
III miejsce plus Nagroda Specjalna Wiktoria Prychitko-SP w Lipce
wyróżnienia :
Natalia Biecka-SP nr 2 w Złotowie
Aleksandra Mackiewicz – SP w Skórce
Kuba MIŁOCH-SP w Głubczynie
Wszystkim uczestnikom i ich instruktorom serdecznie GRATULUJEMY!
Pokora, możliwość wspólnego muzykowania, zdobywania doświadczeń, uczenia się od innych, oswajania z mikrofonem i sceną, poznawania nowych ludzi oraz wymiana doświadczeń, to rzeczy, których nikt nigdy Wam nie zabierze, nieważne czy zdobędziecie jakiekolwiek miejsca, czy wyróżnienia. Jesteście wyjątkowi ❤️i najlepszą wersją samych siebie ❤️.
Miłą niespodziankę sprawił nam Pan Henryk Szopiński Poseł na Sejm Rzeczpospolitej, który zaszczycił nas swoją obecnością❤️.
Z całego ❤️DZIĘKUJEMY:
❤️ Naszej Pani Dyrektor Ewie Polańskiej-
Ciechanowskiej za wsparcie w każdej sytuacji, za trzymanie za nas kciuków, za dobre słowo i za to, że jest Pani zawsze na wysokości zadania ❤️
❤️Wójtowi Gminy Lipka Panu Przemysławowi Kurdzieko, głównemu fundatorowi nagród dla uczestników konkursu wraz z p. Anną Orzechowską sekretarzem Gminy Lipka oraz p. Barbarą Marzec skarbnikiem
Gminy Lipka
❤️ Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Lipce na czele z p. pełnomocnik Katarzyną Małek
❤️ Prezesowi Banku Spółdzielczego w Lipce Panu Norbertowi Klimkowi-sponsorowi statuetek konkursu
❤️Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce Panu Arkadiuszowi Porbesowi
❤️Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce
❤️Julicie Milczyńskiej z działu promocji w Gminie Lipka.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszego jury p. Aldony Chamarczuk, p. Magdaleny Kucharskiej, p. Klaudii Skotarczak za kilka lat wspaniałej współpracy ❤️.
Dziękujemy również uczennicom  Oldze Grzybowskiej❤️ i Mai Dynkowskiej❤️, Gordonkom,  Gordon Dance oraz duetowi Maćkowi i Kamilowi, którzy dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą szkołę.
Dziękujemy również Pani Izabeli Piwowarskiej za wykonanie breloków przy pomocy drukarek 3D #laboratoriaprzyszlosci
Pamiętajcie!!!!
„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”.
Do zobaczenia za rok!!!
 
Gabriela Mędrek-Maza

Razem radośniej

27 maja odbyło się XXV Gminne Spotkanie Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Razem Radośniej”. W imprezie oprócz osób niepełnosprawnych brali udział też ich opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Tematem przewodnim uroczystości były święta: Dzień Matki   i zbliżający się Dzień Ojca. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy 2a pod kierownictwem wychowawczyni – Doroty Bujkiewicz. Spotkanie upłynęło pod znakiem miłej zabawy. W wolnej chwili wszyscy częstowali się owocami i słodyczami. Kolejne spotkanie planowane jest jesienią.

« z 3 »

                                                                                                         Dorota Bujkiewicz

Wycieczka do Wiednia

W dniach 23-27 kwietnia 2024 uczniowie naszej szkoły udali się na szkolną wycieczkę do pięknej stolicy Austrii. W ciągu trzech intensywnych dni zwiedziliśmy najważniejsze miejsca Wiednia. Podziwialiśmy Wiedeńską Starówkę, byliśmy w Katedrze św. Szczepana i w jednym z niewielu w Europie kościele krzyżackim, udaliśmy się do  jednej z najbardziej nietypowych budowli w Wiedniu – Hundertwasserhaus. Nie mogliśmy ominąć Muzeum Historii Naturalnej, kilkakrotnie  przejeżdżaliśmy  przez słynny „Ring”  oraz  podziwiliśmy z zewnątrz Operę Wiedeńską,  Belweder, Ratusz  i wiele innych zabytków. Następnie ruszyliśmy śladami Sissi w słynnym Schonbrunn i w ogrodach pałacu Hoffburg, byliśmy pod domem Mozarta oraz bawiliśmy się w najstarszym europejskim parku rozrywki Prater – niestety dwie godziny tam spędzone pozwoliły nam skorzystać z zaledwie kilkunastu z ponad 250 atrakcji. Udaliśmy się również na wzgórze Kahlenberg skąd w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta Seegrotte, największym w Austrii podziemnym jeziorze położonym na terenie dawnej kopalni gipsu.

Aż szkoda było wracać…

« z 7 »

Joanna Koniarek

Wycieczka klas 1a i 1b do parku rozrywki Owadogigant

Fotorelacja

« z 4 »